Malý Břetislav (*1985)
Úplný prostor tří základních barev, 2016
olej, plátno, rám, sklo, 102 x 232 cm, sign. na rubu B. Malý s popisem díla
K dílu přiložena akvarelová studie. Vystaveno: Břetislav Malý, O červené v čase. Galerie Blansko, 2016. Nejnovější malířské práce Břetislava Malého směřují ke zkoumání samotného média malby, jeho technologií a vlastností. Působení malby jako dvourozměrného média v prostoru, výzkum barev, jejich optických, ale i fyzikálních a chemických, zákonitostí vyjadřují potřebu malbu nově definovat a nahlížet ji konceptuálním způsobem. Pastózní obraz Úplný prostor tří základních barev vznikl na základě úvahy o chování barev v prostoru. Záměna barev, vrstvení a propojování vytváří na povrchu obrazu iluzi reliéfu podpořenou konstrukcí samotného obrazu a atypickým rámem, který na stěně rozehrává s proměnou denního světla záměnu stínů, tedy motiv záměny barev. Břetislav Malý vystudoval v letech 2006–2012 Fakultu výtvarných umění VUT v Brně u T. Lahody a P. Veselého. V současné době zde působí jako odborný asistent.
18
vyvolávací cena
65 000 Kč
€ 2 406