Kubistický kryt topného tělesa
Čechy, provenience Grandhotel Urban v Hradci Králové, po r. 1918, dubové dřevo tmavě mořené, lakovaný plech, korpus ve tvaru tumby s ostře geometricky zalamovanou profilací, jehož otevřená pole kryje perforovaný plech, v poprsni s kubistickou kompozicí z dřevěných hraněných a černě lakovaných žeber, rozměr 96 x 188 x 39 cm
Odhadní cena 500 000–750 000 Kč. Jedná se o ojediněle dochovaný prvek z meziválečné modernizace interiérového vybavení Grandhotelu Urban v Hradci Králové. Luxusní hotelový komplex podnikatele Jaroslava Urbana završila přestavba neobarokní nárožní budovy realizovaná v letech 1927–1928 místním projektantem a stavitelem Josefem Fňoukem. Cílem bylo sjednotit fasádu se stroze modernistickým stylem průčelí sousedního hotelového domu zvaného Palmová zahrada, projektovaného Janem Kotěrou v letech 1910–1911. Nově byl také designován vstupní prostor hotelu ve stylu kubizujícího dekorativismu, evokující předválečnou avantgardní modernitu (dodnes se ve foyer hotelu dochovaly kubistické prvky výzdoby schodiště a portálu provedené v umělém mramoru).
64
vyvolávací cena
400 000 Kč
€ 14 804