Kirchner Heinrych

Lampa Slévač

vtlač. sign. a zn. Kirchner, Čechy, 20.–30. léta 20. stol., litý patinovaný bronz, původní červená žárovka (funkční), výška 36 cm, elektrifikováno

Dílo H. Kirchena je zastoupeno např. ve sbírkách Nationalgalerie, Berlin, Städelsches Kunstinstitut, Frankfurt, Sprengel-Museum, Hannover. V r. 1932 byl H. Kirchnera vedoucím dílny pro odlévání bronzu na Akademii výtvarných umění v Mnichově. Během období národního socialismu měl úspěchy, díky kterým mu byl udělen rozkaz k výrobě plastiky pro nacistickou stranu, který neuposlechl. Od r. 1952 byl profesorem na Akademii v Mnichově.

116 aukce 44

vyvolávací cena 34 000 Kč € 1 258

pol. č.117
aukce: 44
22 000 Kč / 814 €
vyvolávací cena:
pol. č.118
aukce: 44
38 000 Kč / 1 406 €
vyvolávací cena:
pol. č.119
aukce: 44
16 000 Kč / 592 €
vyvolávací cena:
16 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.121
aukce: 44
20 000 Kč / 740 €
vyvolávací cena:
20 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.122
aukce: 44
6 000 Kč / 222 €
vyvolávací cena: