Kirchner Heinrych
Lampa Slévač
vtlač. sign. a zn. Kirchner, Čechy, 20.–30. léta 20. stol., litý patinovaný bronz, původní červená žárovka (funkční), výška 36 cm, elektrifikováno
Dílo H. Kirchena je zastoupeno např. ve sbírkách Nationalgalerie, Berlin, Städelsches Kunstinstitut, Frankfurt, Sprengel-Museum, Hannover. V r. 1932 byl H. Kirchnera vedoucím dílny pro odlévání bronzu na Akademii výtvarných umění v Mnichově. Během období národního socialismu měl úspěchy, díky kterým mu byl udělen rozkaz k výrobě plastiky pro nacistickou stranu, který neuposlechl. Od r. 1952 byl profesorem na Akademii v Mnichově.
116
vyvolávací cena
34 000 Kč
€ 1 258