Mainer Martin (*1959)
Bez názvu, 1990–1992
olej, plátno, 125 x 160 cm, sign. na rubu plátna Mainer 90–92
odhadní cena 180 000–250 000 Kč. Provenience: Významná česká galerijní sbírka. Martin Mainer studoval v letech 1978–1981 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze obor textilní výtvarnictví. Poté přestoupil na Akademii výtvarných umění v Praze k profesoru Arnoštu Paderlíkovi. V r. 1993 obdržel cenu Jindřicha Chalupeckého. Od r. 1998 působil v ateliéru malby na Fakultě výtvarných umění v Brně, od r. 2012 vede ateliér malby na Akademii výtvarných umění v Praze. Mainerova malířská suverenita našla svoji výrazovou a obsahovou náplň ve spojení s filozofií, ovlivněnou východním a indickým náboženstvím, jež mu zprostředkoval americký filosof Richard Alpert alias Ram Dass v r. 1994. Nabízený obraz patří do období autorova tvůrčího rozmachu, kdy jeho tvorba patřila mezi nejvýznamnější projevy českého výtvarného umění.
aukce 45
vyvolávací cena
140 000 Kč
€ 5 204