Kotzmannová Alena (*1974)

Copy Body I., z cyklu Dočasná osoba, 1998

černobílá fotografie na plátně, adjustováno v plastikovém obalu, 75 x 110 cm, sign. na rubu Alena Kotzmannová, papírový štítek Nadace pro současné umění Praha

Provenience: Soubor pochází ze sbírky Nadace pro současné umění Praha. Fotografie Copy Body Aleny Kotzmannové patří do raného fotografického cyklu Dočasná osoba (1997–1998), v němž se autorka inspirovala science fiction a v nemanipulovaných záznamech současného světa nacházela přítomnost vzdálené budoucnosti. Již v této době fotografii obohacovala nejrůznějšími způsoby adjustace jako je vyvolání fotografie klasickou cestou na plátno a její zabalení do plastové fólie. Kotzmannová dnes patří mezi výrazné představitele současné fotografie, která ve své práci pracuje se spojením konceptuální fotografie s klasickou černobílou analogovou fotografií. S fotografií pracuje jako s objektem, kombinuje je s videem a instalací. Alena Kotzmannová (*1974) vystudovala v letech 1992–1998 Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v ateliéru konceptuální a intermediální tvorby (prof. Adéla Matasová) a v ateliéru fotografie (doc. Pavel Štecha). V r. 2009 absolvovala doktorandský program v oboru výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Karlovy univerzity v Praze. V r. 2016 jí Galerie hlavního města Prahy uspořádala samostatnou výstavu Králík a královna v Colloredo-Mansfeldském paláci.

33 aukce 45

vyvolávací cena 80 000 Kč € 2 974

dosažená cena 80 000 Kč

pol. č.34
aukce: 45
50 000 Kč / 1 859 €
vyvolávací cena:
pol. č.35
aukce: 45
16 000 Kč / 595 €
vyvolávací cena:
pol. č.36
aukce: 45
330 000 Kč / 12 268 €
vyvolávací cena:
330 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.37
aukce: 45
42 000 Kč / 1 561 €
vyvolávací cena:
pol. č.38
aukce: 45
42 000 Kč / 1 561 €
vyvolávací cena:
pol. č.39
aukce: 45
15 000 Kč / 558 €
vyvolávací cena:
22 000 Kč
dosažená cena: