Tatra nábytkáreň Martin, fa
Křesla Tatra – 4 ks
papírová nálepka Tatra, Made in Czechoslovakia, Slovensko, 40. léta 20. stol., ohýbané bukové dřevo, rozměr 84 x 56 x 56 cm, kompletně odborně restaurováno
Firmu založil v r. 1889 Ladislav Dobrovits v Martině. Zpočátku se továrna zaměřovala na zahraničí, teprve později se zaměřila i na domácí trh. Na výstavě ve Vídni v r. 1893 získala zlatou medaili. Továrna vyvážela do Afriky, Austrálie, USA. Ve 40. letech vybudovala byty pro zaměstnance a učiliště. V 50. letech byl závod včleňován střídavě do různých struktur.
101
aukce 45
vyvolávací cena
35 000 Kč
€ 1 301