V. J. Rott, železářství v Praze, fa
Čajová souprava – 6 ks
tištěná zn. V. J. Rott AS Praha, Čechy, výroba V. J. Rott. v 30. letech 20. stol., porcelán červeně malovaný: konvice (11,5 cm), cukřenka, mléčenka, 6 ks šálků s podšálky
Firmu Železářství V. J. Rott založil r. 1840 Vincenc Josef Rott. Největší slávy dosáhla ve třicátých letech tohoto století, kdy bylo motem heslo „Rott dodá vše“, což znamenalo asi 70.000 druhů zboží. Nabídka obsahovala od rybářských udiček po výbavu hokejového mužstva, stavební potřeby, domácí potřeby, zařízení koupelen, nejmodernější nástroje, elektrické přístroje, osvětlovací tělesa aj.
188
aukce 45
vyvolávací cena
6 000 Kč
€ 223