Velké funkcionalistické loutky, Karafiátovi broučci – 6 ks
Čechy, 40. léta 20.stol., polychromované soustružené dřevo malované, drátěné spoje, velké, kompletně pohyblivé marionety pro Karafiátovy Broučky, 1 brouček s lucernou, která nese části původního elektrifikování, 6 ks, max. výška 74 cm, nerestaurováno
Hmyzí příběhy tehdy inscenovala řada tehdejších loutkových souborů, v Praze např. Říše loutek nebo Ze života hmyzu bratří Čapků LD v Uherském Brodě. Scény zpravidla využívaly moderně konstruované soustružené marionety, ke kterým patří i tento soubor.
224
aukce 45
vyvolávací cena
50 000 Kč
€ 1 858
dosažená cena
50 000 Kč