Stratil Václav *1950
Sliny, 1991
černobílá fotografie, 107×181 cm, sign. na rubu tužkou Václav Stratil 1991
Dosud nevystavované fotografické dílo multimediálního umělce Václava Stratila vzniklo souběžně nebo spíše krátce před známým cyklem Řeholního pacienta, kde Stratil aranžoval sám sebe v nejrůznějších převlecích a identitách. Krev a Sliny jsou ojedinělou ukázkou díla autora ze začátku 90. let 20. stol. se silně expresivním a existencionálním nábojem, kde Stratil pracoval se slovem jako výrazovým prostředkem.
56
vyvolávací cena
36 000 Kč
€ 1 380
dosažená cena
42 000 Kč