Místecký Josef 1891–1957
Hluboké křeslo pro vlastní vilu
Čechy, návrh arch. J. Místecký v r. 1934 pro vlastní vilu, dýhované dřevo, polstrovaný opěrák s opěrkami hlavy a sedák s volně loženým vysokým polštářem, původní čalounění, rozměr 109×62,5×93 cm
Provenience: Z rodiny autora. Křeslo bylo navrženo do interiéru vlastní vily autora a bylo vyrobeno pouze ve dvou kusech. Druhý exemplář se nalézá ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.
79
vyvolávací cena
18 000 Kč
€ 690