Kolek Ludvík *1933
Poslední večeře pro kostel sv. Josefa v Senetářově
olej, plátno, rám, 75 × 130 cm, sign. PD L.K.
Ludvík Kolek, architekt, sochař a malíř, postavil v letech 1969–71 unikátní moderní kostel sv. Josefa v Senetářově, a podílel se také na vnitřní výzdobě kostela. Nejslavnější dílo, čtrnáct zastavení křížové cesty, vytvořil pro kostel Mikuláš Medek.
113
aukce 47
vyvolávací cena
10 000 Kč
€ 392
dosažená cena
32 000 Kč