Hampl Josef *1932

Konvolut grafických listů, 1959–1963 – 7 ks

6 ks strukturální grafika 10 × 4 cm, 16,5 × 31,5 cm, 35 × 24,5 cm, 40 × 19,5 cm, 14 × 29,5 cm, 13 × 27 cm, 1 ks suchá jehla 20,5 × 12,5 cm, papír, sign. PD tužkou Hampl s vročením

Josef Hampl se při tvorbě strukturální grafiky, kterou se zabýval na přelomu 50. a 60. let 20. století, nechává inspirovat Vladimírem Boudníkem. V tomto období byl autor zaměstnán v továrně Praga, kde spolu s kolegy intelektuály mohl po pracovní době využívat výtvarný ateliér. Hampl je považován za jednoho ze zakladatelů české abstraktní tvorby a v únoru 2018 získal Cenu Vladimíra Boudníka za významný grafi cký přínos grafické tvorbě.

102 aukce 48

vyvolávací cena 18 000 Kč € 707

pol. č.103
aukce: 48
5 000 Kč / 196 €
vyvolávací cena:
13 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.104
aukce: 48
22 000 Kč / 864 €
vyvolávací cena:
22 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.105
aukce: 48
9 000 Kč / 354 €
vyvolávací cena:
20 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.106
aukce: 48
26 000 Kč / 1 022 €
vyvolávací cena:
pol. č.107
aukce: 48
18 000 Kč / 707 €
vyvolávací cena:
pol. č.108
aukce: 48
18 000 Kč / 707 €
vyvolávací cena: