Surůvka Jiří *1961

Strůjci války II, 1999–2000

počítačový air brush, digitální plátno, 2/6, 150 × 100 cm, sign. PD Surůvka 99–00

Dílo se nachází ve sbírkách Galerie hlavního města Prahy.

Surůvkovy Strůjci války patří k nejcharakterističtějším dílům 90. let 20. století a k prvním dílům nových médií u nás. V rámci cyklu Strůjci války bylo dílo představeno na 49. bienále současného umění v Benátkách v roce 2001 v rámci společného projektu Pozvanie na návštěvu (společně s Ilonou Nemeth). Většina jeho digitálních tisků z tohoto období se významově skládá ze dvou rovin, kdy se v prvním plánu objevuje burleskní scéna, která je však v druhém plánu negována katastrofickými výjevy války, holocaustu nebo současné reklamy.

142 aukce 48

vyvolávací cena 50 000 Kč € 1 965

dosažená cena 50 000 Kč

pol. č.143
aukce: 48
14 000 Kč / 550 €
vyvolávací cena:
pol. č.144
aukce: 48
40 000 Kč / 1 572 €
vyvolávací cena:
pol. č.145
aukce: 48
38 000 Kč / 1 493 €
vyvolávací cena:
38 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.146
aukce: 48
38 000 Kč / 1 493 €
vyvolávací cena:
44 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.147
aukce: 48
65 000 Kč / 2 554 €
vyvolávací cena:
65 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.148
aukce: 48
22 000 Kč / 864 €
vyvolávací cena:
26 000 Kč
dosažená cena: