Radimský Václav 1867–1946
Krajina s řekou, kolem 1920
olej, karton, rám, 31 × 34,5 cm, sign. PD V. Radimský
Odhadní cena 180 000–300 000 Kč. K dílu přiložen posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové.
Z posudku: Radimský barevnými skvrnami přesvědčivě zachytil čeřící se hladinu Labe s vodními rostlinami a břeh orámovaný stromovím. Předložený obraz Krajina s řekou patří mezi krásná a typická díla Václava Radimského, jaká byla a jsou dodnes vyhledávaným a oblíbeným sběratelským artiklem.
154
aukce 49
vyvolávací cena
120 000 Kč
€ 4 702