olej, plátno, rám, sklo, 19,2 × 24 cm, sign. LD B. Dvorský
Bohumír Dvorský je jednou z nejvýraznějších osobností, které výtvarně ztvárnily českou krajinu, současně se hojně věnoval malbě zátiší a kyticím. Ve své tvorbě byl ovlivněn Paulem Cézannem a Juliem Mařákem. Dvorského barevná škála, která byla zpočátku tvořena studenými tóny, se měnila pod vlivem krajin jižní Moravy, kam se za války uchýlil na Svatý Kopeček u Olomouce, na paletu hřejivých tónů až k jásavým žlutým a červeným barvám. Je označován jako malíř světla a optimismu. Svému uměleckému programu zůstal věrný po celý svůj tvůrčí život.