olej, plátno, 79,5 × 139,5 cm, sign. na rubu V. Soukup 2003 Dorka II.
Bytostný malíř Vít Soukup byl nepřehlédnutelnou osobností české umělecké scény přelomu 20. století. Pohyboval se převážně v okruhu výtvarného časopisu Divus. Ten tehdy, poněkud nonkonformě, zaznamenával výtvarné výboje autorů, jakými jsou Josef Bolf, David Černý, Jiří Černický nebo také předčasně zemřelý Ján Mančuška. Práce V. Soukupa je rozčleněna v monotematických cyklech, se slabostí pro předměty osobního kýče a pro pop-kulturní ikony. Soukupovo malířské dílo je důležitým příspěvkem k dobové diskuzi o médiu malby. Obrazové předlohy si vybíral z komiksových příběhů, návodů kutilských časopisů i nabídek reklamních letáků nebo běžných novin. Jeho tvorba je publikována v monografii Česká malba generace 90. let 20. století, vydáno Adam Gallery a Arbor Vitae 2015, která prezentuje úzký výběr 25 výtvarníků.