Šípek Bořek 1949–2016

Mísa s muflony

rytá i kobaltová sign. BOŘEK ŠÍPEK, Čechy, návrh B. Šípek, živcový porcelán, částečně polévaný, čiré a kobaltové sklo s bublinkovým dekorem, volně ložená hluboká mísa s pásem plastických hlaviček muflonů, kulovité tělo z kobaltového skla s čirými nožkami, hutně tvarovanými, výška 35 cm

Bořek Šípek, výtvarník, architekt, designér a vysokoškolský učitel, známý zejména jako tvůrce skleněných uměleckých objektů a designového nábytku nebo jako hlavní architekt správy Pražského hradu z období prezidenta Václava Havla, kde pracoval na obnově hradních interiérů. Stal se tak jediným výtvarníkem, který do architektonické a výtvarné úpravy interiérů Hradu zasáhl po arch. J. Plečnikovi. Díky své široké zahraniční práci je uznávanou veličinou mezi předními světovými designéry.

104 aukce 64

vyvolávací cena 50 000 Kč € 2 104

dosažená cena 50 000 Kč

pol. č.105
aukce: 64
75 000 Kč / 3 157 €
vyvolávací cena:
85 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.106
aukce: 64
36 000 Kč / 1 515 €
vyvolávací cena:
pol. č.107
aukce: 64
6 000 Kč / 253 €
vyvolávací cena:
16 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.108
aukce: 64
8 000 Kč / 337 €
vyvolávací cena:
12 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.109
aukce: 64
18 000 Kč / 757 €
vyvolávací cena:
30 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.110
aukce: 64
10 000 Kč / 420 €
vyvolávací cena:
32 000 Kč
dosažená cena: