Oliva Ladislav st. *1933
Velka? mi?sa, 1959
rytá sign. Oliva 1959, čiré sklo, tavené ve formě, průměr 40 cm
Ladislav Oliva – sklářský výtvarník, který se stal nestorem a vůdčí
osobností, která velkou měrou udávala směr československé sklářské
produkci. Práce v podniku Borské sklo Nový Bor na pozici designéra
a následně ve sklárnách Bohemia v Poděbradech vykazují mezinárodní
kvalitu návrhu i zpracování, která byla v těchto letech v Československu
jen těžko dosažitelná. Ve srovnání s mezinárodní sklářskou produkcí pak
tyto návrhy dosahují vyjimečné úrovně a dodávají českému sklo punc
jedinečnosti a bezkonkurenčnosti na světovém trhu.
72
aukce 65
vyvolávací cena
42 000 Kč
€ 1 721