Šípek Bořek 1949–2016
Křeslo Maletius
Čechy/Itálie, návrh B. Šípek pro fu Maletti v 90. letech
20. stol., dřevo, kov, plast, čalounění, syntetická kůže,
rozměry 94 × 61 × 55 cm
Bořek Šípek, výtvarník, architekt, designér a vysokoškolský učitel, známý
zejména jako tvůrce skleněných uměleckých objektů a designového
nábytku nebo jako hlavní architekt správy Pražského hradu z období
prezidenta Václava Havla, kde pracoval na obnově hradních interiérů.
Stal se tak jediným výtvarníkem, který do architektonické a výtvarné úpravy interiérů Hradu zasáhl po arch. J. Plečnikovi. Díky své široké zahraniční práci je uznávanou veličinou mezi předními světovými designéry. Spolupráce s italskou designérskou nábytkářskou firmou Driade, která jmenovala B. Šípka jako jednoho ze svých dvorních návrhářů, způsobila světový věhlas autorova díla.
aukce 67
vyvolávací cena
15 000 Kč
€ 607
dosažená cena
28 000 Kč