Vízner František

Mísa, 1996

sign. Vízner 96, broušené a leštěné rubínové sklo, výška 9,4 cm, ø 29,3 cm

Provenience: Ze soukromé sbírky českého uměleckého skla.František Vízner (1936-2011) patří k nejvýznamnějších českým sklářským výtvarníkům. Studoval u Stanislava Libenského v Ateliéru tavené skleněné plastiky a mozaiky na Průmyslové škole sklářské v Železném Brodě a v Ateliéru skla, glyptiky a užité plastiky u K. Štipla a V. Plátka na VŠUP v Praze. Zpočátku se věnoval lisovanému a hutně tvarovanému sklu. Později těžiště jeho práce spočívá v ateliérovém broušeném sklu, jehož základem je práce s jednoduchými stereometrickými útvary. Je držitelem četných prestižních ocenění.

200 aukce 34

vyvolávací cena 180 000 Kč € 6 970

dosažená cena 210 000 Kč

pol. č.201
aukce: 34
85 000 Kč / 3 292 €
vyvolávací cena:
pol. č.202
aukce: 34
650 000 Kč / 25 169 €
vyvolávací cena:
650 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.203
aukce: 34
25 000 Kč / 968 €
vyvolávací cena:

pol. č.204
aukce: 34
220 000 Kč / 8 519 €
vyvolávací cena:
230 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.205
aukce: 34
95 000 Kč / 3 679 €
vyvolávací cena:
pol. č.206
aukce: 34
140 000 Kč / 5 421 €
vyvolávací cena:
140 000 Kč
dosažená cena: