sign. Vízner 96, broušené a leštěné rubínové sklo, výška 9,4 cm, ø 29,3 cm
Provenience: Ze soukromé sbírky českého uměleckého skla.František Vízner (1936-2011) patří k nejvýznamnějších českým sklářským výtvarníkům. Studoval u Stanislava Libenského v Ateliéru tavené skleněné plastiky a mozaiky na Průmyslové škole sklářské v Železném Brodě a v Ateliéru skla, glyptiky a užité plastiky u K. Štipla a V. Plátka na VŠUP v Praze. Zpočátku se věnoval lisovanému a hutně tvarovanému sklu. Později těžiště jeho práce spočívá v ateliérovém broušeném sklu, jehož základem je práce s jednoduchými stereometrickými útvary. Je držitelem četných prestižních ocenění.