Kolář Jiří (1914–2002)
Dlask tlustozubý, z cyklu Ornitologie moderního umění
proláž, papír, 26,5 x 18,5 cm, na rubu popsán název reprodukce
Publik., provenience, viz pol. č. 1. Kniha přiložena k položce. Cyklus Ornitologií patří vedle Motýlů k nejobsáhlejším sériím Kolářovy výtvarné tvorby. J. Kolář v něm prostřednictvím techniky proláže spojoval nezaměnitelným způsobem svět přírody (ptactva) a výtvarného umění (obrazy slavných evropských a amerických umělců 20. století). Cyklus vznikal průběžně od 60. let 20. století a již v r. 1968 byla část děl (20 proláží) reprodukována v leporelu nazvaném Ornitologie umění. Nabízený soubor byl poprvé publikován a reprodukován v r. 1997 v publikaci Ornitologie moderního umění, obsahující 41 proláží.
3
aukce 41
vyvolávací cena
12 000 Kč
€ 436
dosažená cena
28 000 Kč