Ullmann Josef (1870–1922)
Podvečerní krajina s jezerem, kolem r. 1908
olej, plátno, rám, 70 x 80 cm, sign. LD J. Ullmann
odhadní cena 150 000–200 000 Kč. Provenience: Ze sbírky Leopolda Jungmanna, brněnského stavitele, který realizoval brněnské krematorium navržené Ernstem Wiesnerem r.1933, spodní části polikliniky Zahradníkova z r. 1922 navržené Jindřichem Kumpoštem a řadu brněnských bytových komplexů z éry funkcionalismu. Pravost obrazu potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem. Obraz byl odborně restaurován.
43
aukce 41
vyvolávací cena
120 000 Kč
€ 4 364
dosažená cena
120 000 Kč