Pištěk Jan *1961

Pagoda, 2017

akryl a tisk na plátně, rám, 69,5 × 99,5 cm, sign. na rubu J. Pištěk 17

Provenience: Získáno z ateliéru autora. Odhadní cena 160 000–200 000 Kč

Jan Pištěk se v současnosti zabývá sérií maloformátových obrazů vytvořených kombinací realistického počítačového airbrushe a uvolněné abstraktní malby. Do této série řadíme také dílo Pagoda, které je skvělou ukázkou čisté a programově jednoduché scény, provedené s fotografickou přesností, odkazující na virtuální realitu světa. Autor záměrně balancuje na pomezí skutečnosti a fikce a tím podněcuje divákovu fantazii. J. Pištěk vystudoval na pražské AVU obor figurální malba a krajinomalba. V jeho tvorbě se setkáváme s tématy archetypálních symbolů, geometrických znaků, abstraktních krajin či vesmírných dobrodružství.

91 aukce 48

vyvolávací cena 140 000 Kč € 5 501

dosažená cena 150 000 Kč

pol. č.92
aukce: 48
5 000 Kč / 196 €
vyvolávací cena:
5 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.93
aukce: 48
4 000 Kč / 157 €
vyvolávací cena:
4 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.94
aukce: 48
6 000 Kč / 236 €
vyvolávací cena:
7 000 Kč
dosažená cena:

pol. č.95
aukce: 48
34 000 Kč / 1 336 €
vyvolávací cena:
36 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.96
aukce: 48
8 000 Kč / 314 €
vyvolávací cena:
pol. č.97
aukce: 48
9 000 Kč / 354 €
vyvolávací cena:
15 000 Kč
dosažená cena: