Čechy, Plzeň, počátek 20. stol., palisandrové dřevo, palisandrová dýha, mořený rotangový výplet,
vysoký opěrák, područky i bočnice tvořeny dvojitým výpletem, plný polstrovaný sedák (nepůvodní čalounění), po boku výsuvný odkladní stolek, rozměr 102 x 64 x 76 cm
Provenience: byt Dr. Hirsche v Plzni,
zařízený Adolfem Loosem.
Přiloženo dobrozdání pí. Irmy Benešové,
neteře pí. Marty Hirschové.