olej, plátno, rám, 38,5 x 48 cm,sign. LD Phochmann, Německý malíř F. G. Hochmann vystudoval drážďanskou akademii, poté navstěvoval Uměleckou školu ve Výmaru pod vedením Alberta Brendela. Od 90. let 19. století působil na drážďanské škole jako učitel kresby a malby.