Merta Jan *1952

Svižně-Flink, 1998

akryl, plátno, 145 × 145 cm, sign. na rubu Jan Merta 98, Svižně-Flink

odhadní cena 1 250 000–1 500 000 Kč

Jan Merta patří dnes k nejuznávanějším českým malířům. Ve svých monumentálních velkorysých malbách se pohybuje na hranici viděného a skrytého, a zachycuje to, co leží za okrajem věcí. Virtuózní malba směřující k abstrakci vychází vždy z konkrétního zážitku reálné skutečnosti.

27 aukce 47

vyvolávací cena 950 000 Kč € 37 211

dosažená cena 1 000 000 Kč

pol. č.28
aukce: 47
44 000 Kč / 1 723 €
vyvolávací cena:
pol. č.29
aukce: 47
40 000 Kč / 1 567 €
vyvolávací cena:
40 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.30
aukce: 47
100 000 Kč / 3 917 €
vyvolávací cena:

pol. č.31
aukce: 47
12 000 Kč / 470 €
vyvolávací cena:
18 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.32
aukce: 47
18 000 Kč / 705 €
vyvolávací cena:
18 000 Kč
dosažená cena:
pol. č.33
aukce: 47
25 000 Kč / 979 €
vyvolávací cena:
30 000 Kč
dosažená cena: