Kolek Ludvík
Orant
kombinovaná technika, plátno
61 x 50 cm, rám
sign. na rubu Ludvík Kolek: Orant
Přiloženo potvrzení pravosti od autora. Provenience: Pozůstalost p. Františka Školáře.
Ludvík Kolek – malíř, sochař a architekt patří mezi významné osobnosti současného sakrálního umění. Je autorem kaple v Senetářově (1969) a nových chrámů po roce 1989 (Hustopeče, Břeclav, Horní Libochová a Služovice u Opavy). V malířské tvorbě se nejdříve zabýval realistickou figurální malbou a poté se obrátil k experimentům se světlem.
106
aukce 15
vyvolávací cena
5 500 Kč
€ 200
dosažená cena
6 200 Kč